Neskutočné diéty

. 59

Občas sa obyčajnému pozemšťanovi až mozog zastaví, keď číta o tých všetkých diétach. Väčšinu ľudí to inšpiruje a odhodlajú sa zdravšie žiť. Ale koľko im to vydrží? Týždeň či dva?
Je samozrejmé, že bez pohybu aj diéty strácajú zmysel.

Viac pre potešenie ducha ako pre inšpiráciu, vám uvádzame pár skutočne bizarných diét našich celebrít. Síce vám vyčaria asi úsmev na perách, ale ľudia ich skutočne držia. A sú viac nebezpečné ako sa zdá. Poviete si dobre veď to je ich vec čo za diétu si držia. Ale celebrity veľmi výrazne ovplyvňujú život dnešnej generácie. Dúfajme, že mladí majú viac rozumu.

1. Trojzložková: Podstatou tejto diéty sú 3 potraviny – tofu, hlávkový šalát a jahody. Na pohľad znesiteľné, ale osobne si neviem predstaviť prežiť na týchto troch potravinách. Túto diétu presadzuje Victoria Backham a výsledky vidíme na televíznych obrazovkách.

2. Detská: Takzvaná „baby diet“ je založená na konzumovaní detského jedla. Porcia obsahuje menej ako 600 kalórií. Dospelý človek by sa musel minimálne 7 krát najesť tejto porcie aby nepociťoval hlad. Nevýhodou je, že po ukončení diéty, človek naberie dvojnásobok hmotnosti, ktorej sa tak ťažko zbavil. Túto diétu preferovala všetkým známa Jennifer Aniston.

3. Pizzová: Hovorí sama za seba. Obsah jedálnička netvorí nič iné ako „zdravá“ pizza a „ešte zdravšia“ cola. Je to určite výživovo vyvážená diéta. Dala sa na ňu Gwen Stefani po pôrode. Našťastie prišlo turné a nabehla v hektickom kolobehu na normálnu stravu.

4. Polievková: Spočíva v pití žeruchového vývaru. V slabej chvíli sa dá nazvať polievková aj keď sami uznajte nakoľko vývar zo žeruchy je polievka. Na desiatu sa občas môžete odmeniť 6 hrozienkami. Samozrejme ani pomyslieť na raňajky. Touto diétou ohúrila svet Liz Hurley. Síce schudla5 kilogramov v priebehu týždňa, ale kto by sa postavil za jej zdravotný stav?

5. Fialová: No čo myslíte? Na tanier máte dovolené dať si všetko ovocie a zeleninu, ale len fialovej farby. Pri pomyslení na všetko ovocie a zeleninu sú zoznamy skoro nekonečné. Avšak pri obmedzení na fialovú farbu nám ostalo len hrozno, slivky, čučoriedky, červená repa a pár ďalších. Možností nie je práve veľa. Na takýto boj sa dala Mariah Carey. Uvidíme, koľko jej vydrží tento rôznorodý jedálniček a aké budú výsledky.

6. Limonádová: Voda, citrón, limetka, javorový sirup a kajanské korenie. To je jedálny lístok bojovníka. Z týchto ingrediencií sa spraví likér a tento „elixír krásy“ sa má piť celkom 2 týždne . Keďže je strava tekutá tak po zjedení čohokoľvek tuhého, bojovník naberie späť polovicu váhy. Beyonce sa dala na tento boj a sama priznala, že jej psychika utrpela ujmu. Je pravda, že schudla 11 kilogramov. Stojí to za to?

7. Hiltonovská: Názov vám určite napovedal, že táto diéta je odvodená od slávnej Paris. Všetci vieme, že pre ňu nie je nemožné vymeniť jedlo za energetické nápoje a alkohol. Na otázku prísunu vitamínov vám ukáže prázdne škatuľky od tabletiek. Je chudunká, ale koľko ešte skrášľovať svet celebrít?

8. Alkoholová: Napočudovanie ide o pitie alkoholu. Samozrejme okrem neho žiadne iné jedlo nie je dovolené. Veď predsa alkohol zásobí vaše telo toľkými kalóriami, že na jedlo ani nepomyslíte. Pokiaľ vás prepadne hlad, obráťte sa na lekárničku a jej tabletky. Zástupcom tejto diéty nie je nikto iný ako Lindsay Lohan – gratulujeme.

Počas čítania vám určite napadá jediné slovo a to Hollywood.

Samozrejme, sú to skvelé marketingové ťahy, ktoré priťahujú bulvár ako ryby priťahujú dážďovky.
Je to ich život.
My si uvarme niečo dobré.

Skvelé recepty a inšpirácie nájdete na našej stránke.

A nakoniec asi len dobrú chuť!