Prekvapivé účinky kávy

. 65

Deň bez kávy, je pre mnohých nepredstaviteľný. No okrem toho, že nám dodá energiu má táto hnedá tekutina mnoho ďalších čarovných účinkov.

Prinášame vám 4 typy, ako efektívne využiť kávu.

1. CHUDNEME A SME VÝKONNEJŠÍ
Kávou zvyšujeme metabolizmus a kofeínom mobilizujeme mastné kyseliny, umiestnené v tukových tkaninách. Tento zázrak nám pomáha zvyšovať fyzickú výkonnosť, dokonca až o 12%.

2. ZDROJ ŽIVÍN A ANTIOXIDANTOV
Káva nie je len jeden z možností dodania energie. Je to bohatý zdroj vitamínov, minerálov a antioxidantov. Niektorí ju dokonca označujú za kráľovnú antioxidantov.

3. KRÁTKODOBÁ PAMÄŤ JE KAMARÁTKA S KOFEÍNOM
Najnovšie výskumy potvrdili, že kofeín veľmi blahodarné pôsobí nie len na krátkodobú pamäť, ale aj na dlhodobú. Dostatok kávy, čo je približne 300 – 400 mg denne, zabezpečuje dostatok kognitívnych funkcií. Káva dokonca chráni organizmus pred Alzheimerovou chorobou.

4. STAŇME SA MÚDREJŠÍMI
Kofeín, látka pre ktorú kávu pijeme, je povzbudivá a psychoaktívna látka. Je najviac konzumovaná látka na svete. Tento zázrak stimuluje neuróny v mozgu. Výskumníci skúmali, aký dopad má kofeín na ľudský organizmus. Dokázalo sa, že zlepšuje náladu, pamäť a všeobecné kognitívne funkcie.

Samozrejme toto všetko bude platiť ak kávu pijete bez mlieka a cukru. Pokiaľ by lekárne neboli plné chemických vitamínov, káva by bola na vrchole zdravých nápojov.

"Nazdravie!"