Ananásovo-tvarohový koláč

Potrebujeme:

CESTO: 5 vajec, 250 g kryštálového cukru, 100 ml oleja, 100 ml vody, 250 g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok
ANANÁSOVÁ ŽELATÍNA: 1 väčšia konzerva ananásu, 100 g kryštálového cukru, šťava z jedného citróna, 2 balíčky Zlatého klasu
TVAROHOVÝ KRÉM: 1/2 kg tvarohu, 2 balíčky vanilínového cukru, 100 g kryštálového cukru, 1 kyslá smotana, 100 ml mliečnej želatíny
no image

Hodnotenie: 3 z 5. Celkom 44 hlas(ov).

Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie receptu.

Postup

  • autor:

Z bielkov a kryštálového cukru vyšľaháme tuhý sneh. Postupne pridáme žĺtky, olej, vodu a preosiatu múku s kypriacim práškom. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a upečieme.
Ananásová želatína: Kompótovú šťavu zlejeme a doplníme vodou približne do 750 ml. Vmiešame 2 Zlaté klasy, osladíme a ochutíme citrónovou šťavou. Za stáleho miešania uvaríme hustú kašu, ktorú necháme mierne vychladnúť. Na vychladnuté cesto poukladáme pokrájaný ananás, ktorý zalejeme vlažnou ananásovou želatínou. Necháme stuhnúť.
Tvarohový krém: Tvaroh s kyslou smotanou, vanilínovým a kryštálovým cukrom dobre vymiešame.
Želatínu vsypeme do mlieka a necháme napučať. Vo vodnom kúpeli ju zahrievame až do úplného rozpustenia. Odstavíme, pridáme 1/3 tvarohového krému, krátko prehrejeme a zmiešame so zvyškom krému. Zmes natrieme na ananásovú vrstvu. Zákusok necháme stuhnúť na chladnom mieste, potom krájame na rezy.