Tvarohové buchty

Potrebujeme:

150 g krupicovej múky, 15 g rastlinného tuku, 15 g kryštálového cukru, 15 g droždia, 15 g rastlinného tuku na pomastenie, 10 g práškového cukru na posypanie, mlieko podľa potreby, 1 žĺtok, soľ.
Plnka: 150 g netučného tvarohu, 75 g práškového cukru, 1 žĺtok, vanilkový cukor, citrónová šťava
no image

Hodnotenie: 3 z 5. Celkom 7 hlas(ov).

Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie receptu.

Postup

  • autor:

Do múky pridáme cukor, droždie, rozpustený tuk, žĺtok, soľ, trochu vlažného mlieka, v miske vypracujeme hladké cesto a prikryté dáme na jednu hodinu na teplé miesto vykysnúť. Potom cesto na pomúčenej doske rozvaľkáme asi na hrúbku 5 mm, pokrájame na rovnaké obdĺžniky, ktoré plníme plnkou. Okraje cesta spojíme a stlačíme, aby bola plnka dobre zabalená, vyformujeme malé bochníčky, ktoré ukladáme na vymastený plech tesne vedľa seba. Každú buchtu pred uložením na plech zo všetkých strán pomastíme rozpusteným tukom, aby sa pri pečení nezlepili. Necháme ich na teplom mieste asi 20 minút podkysnúť a potom ich dáme piecť do stredne teplej rúry pri teplote asi 200 °C pečieme asi 40 - 50 minút, podľa veľkosti buchiet. Z tohoto cesta môžeme robiť aj buchty plnené lekvárom, hrebene, záviny, pletenky a podobne.
Plnka - Tvaroh vymiešame s cukrom, žĺtkom, vanilkovým cukrom a citrónovou šťavou. Podávame deťom od 1 roka - vychladnuté.