Baklažán plnený šampiónmi a mäsom

Priprava

Potrebujeme:

Pre 4 osoby:
2 (tučné) baklažány
1 cibuľku
200g šampiónov (podľa toho aké máme zásoby môžu byť aj 1konz. v náleve)
vegeta
soľ
400g mletého mäsa - najlepšie bravčové
olej
40ml vody
1 lyžica majoránky
pol lyžičky mletej červenej papriky
2 trojuholníky Karičky alebo 2 lyžičky iného taveného syra
2 vajcia
1 sáčok alebo kelímok smotany na šľahanie
petržlenová vňať
syr stúhaný, najlepší by bol chedar
no image

Hodnotenie: 3.3 z 5. Celkom 29 hlas(ov).

Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie receptu.

Postup

  • autor:

Baklažán umyjeme pod tečúcou vodou, čistou handrou poutierame. Rozkrojíme (na dve dlhé polovivce, t.j. pozdĺž), odrežeme malú časť na konci - stopku, aby pripravované jedlo bolo aj estetické. Z každej polovičky baklažánu vydlabeme stred lyžicou, pritom dbáme na to, aby sme cca 1,5-1cm z každej stránky ponechali. To čo sme vydlabali pokrájame na menšie kocky a prichystáme do hlbšej panvice. Taktiež tam pridáme pokrájanú cibuľku, šampióny, mäso, posypeme troškou soli a vegetou. Neveľmi solíme a koreníme, aby baklažán nemal nakoniec horkú chuť!!! Viem, že mnohé gazdinky sú zvyknuté najprv opražiť cibuľu na oleji, ale v našom prípade všetko dáme spolu do panvice!!!
Pridáme trochu oleja a pri občasnom miešaní pečieme a pridávame olej, keď je to potrebné. Po 3 min. pridáme 40ml vody a kým sa voda nevyparí ponecháme na strednom stupni. Občas pomiešame. Keď je už mäso aj baklažán prepečený, pridáme majoránku, mletú papriku, Karičku, vajcia a smotanu. Asi 15 sekúnd na ohni pomiešame a odstavíme.
Baklažány vytrieme maslom a naplníme touto plnkou, ktorú sme pripravili. Dáme do sklenenej nádoby alebo na plech a v rozohriatej rúre na 150 -180°C pečieme 20 minút.
Potom posypeme strúhaným syrom a petržlenovou vňaťou. Po necelej minútke už vyberieme z rúry a necháme trošku vychladnúť. Podávame na rozohriatom tanieri s pečenými zemiakmi, kroré pred pečením okoreníme provensálskou zmesou.
Dobrú chuť.